nowa restauracja włoska Kraków

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród szerokich opcji, jakie proponuje kuchnia europejska na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń i duża porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne posiłki włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. kuchnia włoska w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, tortellini, piada i liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *